Шок от Световното първенство, тъй като Германия беше нокаутирана, след като Япония шокира Испания в драматичен финал

Германия отпадна от финалите на Световното първенство въпреки победата с 4-2 над Коста Рика, след като Япония направи огромно разочарование, като записа победа с 2-1 над Испания и оглави група Е.

Германия влезе във финалния кръг на група Е като фаворит за преминаване към 1/8-финалите, но Япония – която вече беше победила Германия по-рано в турнира – разкъса сценария.

Въпреки че Испания поведе чрез Алваро Мората, Япония отговори с два гола през второто полувреме, за да подпечата нова знаменита победа.

Въпреки че Германия се върна от загуба с 2-1 на полувремето, за да надделее с 4-2, те стигнаха с голова разлика, след като завършиха наравно с четири точки с Испания.

Япония води групата с шест, докато Коста Рика е на последното място с три. Сега Япония се изправя срещу Хърватия на осминафиналите, докато Испания се изправя срещу Мароко.

Испания изглеждаше в пълен контрол на полувремето срещу Испания, след като поведе чрез ранен удар с глава на Мората.

Но Япония обърна нещата в рамките на пет минути в началото на второто полувреме, когато резервата Рицу Доан изравни, преди Ао Танака да отбележи нов гол – на когото беше позволено да се изправи след продължителна проверка на VAR, след като топката изглеждаше в аут. от игра.

Япония, която започна кампанията си с шокираща победа над Германия, но след това загуби от Коста Рика, почти грабна ранна преднина, когато Юня Ито стреля в страничната мрежа.

Испания поведе в резултата в 11-ата минута, когато Мората центрира отдясно на капитана на Челси Сезар Аспиликуета, за да вкара третия си гол в турнира.

С новината, че Германия отбеляза ранен гол срещу Коста Рика, феновете на Samurai Blue припаднаха, отразявайки своя отбор на терена.

Имаше рядък момент от игра в наказателното поле на Испания малко след изтичането на половин час, когато вратарят Унаи Симон фиксира топката твърде дълго и Дайсен Маеда почти я вкара.

Испания продължи да владее топката и въпреки че изглеждаше само въпрос на време отново да отвори защитата на Япония, до почивката нямаше повече голове.

Треньорът на Япония Хаджиме Мориясу направи двойна смяна през второто полувреме, като изпрати полузащитника на Брайтън Каору Митома и Доан на мястото на Юто Нагатомо и Такефуса Кубо. Испанският краен защитник Аспиликуета е заменен от Дани Карвахал.

Промените оказаха незабавно въздействие, тъй като Япония изравни три минути след подновяването на играта.

Испания беше хваната да се опитва да играе отзад, когато крилото на Фрайбург грабна топката точно извън наказателното поле и прехвърли от воле Симон, който успя само да вкара топката в горния ляв ъгъл.

Япония направи нов забележителен обрат, когато поведе в 51-ата минута.

Доан отново беше замесен, когато ниското му центриране премина през зоната от шест ярда и беше посечен от Митума от голлинията на далечната греда, а Танака прибра топката в мрежата.

Последва дълга VAR проверка и в крайна сметка служителите решиха, че цялата топка не е преминала линията – решение, което предизвика хаос сред сега ликуващите последователи на Samurai Blue.

Селекционерът на Испания Луис Енрике отговори, като замени Мората с Марко Асенсио и изпрати Феран Торес на мястото на Неко Уилямс.

Япония създаде ново добро отваряне 20 минути до края на мача.

Митума проби отляво и върна пас през границата на наказателното поле, когато Такума Асано бързо пристигна, но нападателят на Бохум успя само да отрази удара му встрани.

Испания натисна за изравняване, а вратарят на Япония Шуичи Гонда спаси хитро рефлексно от ниско ниво на Асенсио, преди да взриви удара на Дани Олмо в близката греда, докато Япония празнува нова впечатляваща победа и място в 1/8-финалите.

Въпреки че Германия дойде отзад, за да спечели, с Кай Хаверц от Челси, който отбеляза дупка с бърз изстрел, обратната победа на Япония накара отбора на Ханси Флик да се отправи към изхода.

Вечерта на Германия започна по обнадеждаващ начин, когато Серж Гнабри отбеляза след само 10 минути.

Дейвид Раум беше атакуващият по левия фланг за Германия, а Гнабри умело насочи центрирането си в далечния ъгъл.

Германия доминираше и Леон Горецка почти вкара гол на задната греда, само за да бъде върнат с глава от Кейлор Навас, преди впечатляващият Джамал Мусиала да пробие брилянтно в зоната на Коста Рика, но насочи усилията си встрани.

Въпреки пълната си доминация, Германия трябваше да благодари на Мануел Нойер – който направи своя 19-и мач на Световно първенство, за да стане вратарят с най-много изяви в историята на състезанието – за запазването на преднината си през първото полувреме.

Раум и Антонио Рудигер не успяха да се справят с дълга топка, позволявайки на Кешер Фулер да премине, но ударът му към вратата бе избит ловко от опитния германски стопер.

През първото полувреме – и при воденето на Испания с 1-0 след гол на Алваро Мората – Германия се насочваше към мача от 1/8 на финала срещу Мароко. Но това се промени драстично в рамките на минути след рестартирането.

Можеше да стане още по-лошо за германците, когато Елцин Техеда отбеляза първия си международен гол след 57 минути, за да изравни за Коста Рика.

В неистов отговор Германия удари левия стълб на Навас на три пъти – два пъти също от Мусиала и Рюдигер – преди Коста Рика да направи немислимото и да вкара втори гол.

Хуан Пабло Варгас прати топката в мрежата с пряк свободен удар, за да изпрати Коста Рика до дива и на ръба да последва Япония в директните елиминации, като Испания се присъедини към Германия, която беше изхвърлена от надпреварата.

Но променливата нощ доведе до нов обрат, когато резервата Хаверц изравни за Германия, обръщайки центриране на Никлас Волкруг три минути по-късно.

И след това, при оставащи пет минути, Хаверц получи втория си резултат, обръщайки подаването на Гнабри, за да възстанови преднината на Германия.

След това Волкруг избяга от проверките на ВАР, за да вкара четвъртия си гол 10 минути след добавеното време, като Германия се надяваше, че Испания може да спаси късен изравнителен гол срещу Япония – резултат, който щеше да доведе отбора напред.

Но Япония успя да победи знаменито Испания и да изпрати Германия от Световното първенство – четири години след като падна при първото им препятствие като защитаващ шампион в Русия – в една тъмна нощ за една от най-големите световни футболни сили.