Чудовището води бурна битка, за да спечели впечатляващи бонус точки в Единбург

Munster се завръщат в игра, след като постигнаха впечатляваща победа с бонус точки над Edinburgh при първото им посещение на DamHealth.

Представянето на Wraith относно търпението, спокойствието, физическата форма и в крайна сметка наборът от умения на талантливи крайни защитници, включително Джоуи Карбъри, след нестабилен старт, беше изключително.

Мускулната сила на групата от Мюнстер, илюстрирана от играча на мача Ян Клайн и Гавин Комбс от задната линия, и способността им да задържат топката беше това, което измъчи Единбург и в крайна сметка принуди домакините да правят грешки.

Тази победа издига Munster нагоре в таблицата на URC, което е важно само по себе си, но още повече, тъй като отборът на Graham Rowntree влиза в европейското състезание с новооткрита увереност, която със сигурност ще даде резултати.

Въпреки това, Единбург отговори на емоционалната почит към покойния Доди Уиър с положителна игра по ръгби, която доведе до ранен опит на Крис Дийн, който беше реализиран от Блеър Кингхорн, а след това и зашеметяващ резултат от прихващане от играча на домакините Дарси Греъм .

Но тогава Чудовището започна да показва силата си. От началния удар, който бе изпълнен от Неш, гостите се изведоха на голмайсторска позиция отблизо, но нокаутиращият удар на гостите създаде пропусната възможност, която позволи на домакините да изчистят линията си.

Но това беше само временна почивка за Единбург, който пропусна две последователни дузпи, което позволи на Мънстър да изпълни дузпа, което накара Крейг Кейси да се опита да я реализира от Карбъри.

Тогава Единбург загуби голмайстора си Дарси Греъм заради контузия на крака, но дори и без звездния си нападател домакините успяха да вкарат гол отдясно, Дийн и Кингхорн умело комбинираха, за да избият в ъгъла ко-капитана Джеймс Ричи. Неосъществен опит.

Но точно преди почивката, Мюнстър се възползва от уволнението на Единбург отпред, за да избяга и да атакува, първо през нападателите и след това между крайните защитници, завършвайки с пробив на Рори Сканел при втория опит на гостите, който Карбъри отново превърна в напуснете терена. Ирландската провинция изостава само с три точки на полувремето.

Преднината от три точки на Единбург се превърна в пасив от четири точки три минути след второто полувреме, след като опитът на Неш дойде от меките ръце на Карбъри, който след това добави реализацията.

Изглеждаше като промяна в инерцията в играта, тъй като Munster продължи да доминира през третата четвърт, потвърждението дойде, когато гостите превърнаха натиска напред в близко разстояние при опит за бонус точка от Gavin Combs. Карбъри реализира и след това добави гол от дузпа, за да поведе резултата с 31-17.

С разпадането на сплотеността на Единбург, Мюнстър все още имаше достатъчно време да завърти ножа и Карбъри беше този, който подпечата последните точки в мача, като реализира собствения си опит за 80 минути, за да спечели лични 18 точки.