Уелс беше унизен в Кардиф, докато младата Джорджия измъкна знаменита победа

Дузпата на резервата Лука Маткава две минути до края нанесе значителни щети на Уелс.

Джак Морган вкара два опита през първото полувреме, но Уелс беше разстроен по време на мизерна секунда и 40 минути, в които Джорджия доминираше.

Двете страни ще се сблъскат отново на Световното първенство във Франция следващата година, конфронтация, от която Грузия няма да се страхува под никаква форма.

Сандро Тодуа от Уинг вкара опит в 59-ата минута, докато Теду Абзандадзе вкара дузпа, докато гостите изпращаха Уелс отново и отново да пада назад.

Тогава той пропусна дузпа, но Маткава стигна до победата и Уелс нямаше абсолютно никакви оплаквания.

Това беше едно от най-големите сътресения в историята на международния ръгби съюз и неизбежно ще окаже по-голям натиск върху шефа на Уелс Уейн Пивак, докато се подготвя за есенния мач срещу Австралия следващия уикенд.

Нападателят от задната линия на Скарлетс Джош МакКлеод направи своя дебют за Уелс, завършвайки осми, докато други промени в състава, който победи Аржентина миналия уикенд, включваха титуляри за Рийс Пристланд, крилото Джош Адамс и Бен Картър.

Абзандадзе изведе Грузия напред във втората минута, преди крайният защитник Давит Ниниашвили да предизвика драматична контраатака, докато гостите се нареждаха впечатляващо.

Близо

Джак Морган от Уелс вкара втори опит за своя отбор в мача по време на Есенния международен турнир на стадион “Принсипалити” в Кардиф. Дата на снимката: събота, 19 ноември 2022 г.

За сравнение Уелс се измъкна бавно от блоковете, но започна да оказва натиск в 22-те на Джорджия, крилото Алекс Кътбърт се приближи, след като прокара две линии, добре защитени от гостите.

Но Уелс се събра в 20-ата минута, след като Адам Бърд спечели топката и Морган се хвърли за опита, който беше преобразуван от Пристланд, правейки 7-3.

Морган вкара отново само три минути по-късно, когато получи пас на половината схватка от Томос Уилямс, надграждайки впечатляващо впечатляващото си представяне срещу Аржентина, след като влезе като резерва на полувремето.

Уелс смяташе, че са отбелязали отново след осем минути преди края на първото полувреме, когато Адамс завърши мача впечатляващо след удар и преследване, но пасът на Уилямс към него беше анулиран напред.

Това беше почивка на Джорджия и те не нанесоха повече щети на таблото, тъй като Уелс водеше с 12-3 на полувремето.

Пивац направи първата смяна само пет минути след второто полувреме, изпращайки Сам Уейнрайт на Дилън Луис.

Но Уелс беше временно намален до 14 души, когато Кътбърт получи жълт картон от рефера Андреа Бярди след челен сблъсък, който прати Тодоа неловко.

След това MacLeod излетя, а Taulupe Faletau го пое и направи 99-ия си тест, за да се изправи срещу Уелс и британските и ирландски лъвове.

Джорджия доминираше през третата четвърт, възползвайки се от безсмисленото ритане на Уелс, а куотърбекът Васил Лобжанидзе беше близо до опит, който беше осуетен от силната защитна работа на Адамс.

Уелс беше предсказуем, липсваше му креативност и Джорджия изглежда процъфтяваше в това.

Близо

Сандро Маматавришвили от Грузия (вляво), Лука Маткава (в центъра) и Пека Сагинадзе (вдясно) празнуват победата при последния съдийски сигнал след Есенния международен мач на стадион Принсипалити, Кардиф. Дата на снимката: събота, 19 ноември 2022 г.