Мъдъруел 2-1 Селтик: Киого и Дайсен Маеда отбелязаха, за да задържат Хобс на върха на седмото място след трудна победа | футболни новини

Селтик запази преднината си от седем точки на върха в шотландската Висша лига с трудна победа над Мадъруел на Феър Парк.

Отборът на Анжи Постекоглу успя да победи с 4-0 в Купата на лигата в Ланаркшър през октомври, но той не се чувстваше комфортно в тази последна среща.

Киого Фурухаши вкара първия гол в 15-ата минута, като великолепният гол на Йота беше отменен поради засада.

Мачът приключи, когато резервата Дайсен Маеда стреля по мрежата шест минути преди края на срещата, но голът на Рос Тиърни моменти по-късно даде надежда на феновете на домакините за късен обрат.

Motherwell остава на девето място, след като не успя да нанесе първото поражение на Celtic в лигата в средата на седмицата от май 2016 г.

Селтик победи Ал-Насър, за да запази лидерството

снимка:
Селтик води със седем точки пред Рейнджърс

Мадъруел не отвори, преди да допусне лесен гол в 15-ата минута.Калъм Слатъри първоначално го последва добре и изгони Мат О’Райли, но след това върна топката и халфът на Селтик я върна с плъзгащо се предизвикателство. O’Riley направи нисък удар, който Furuhashi отбеляза от вътрешността на шест ярда.

И скоро на домакините беше нанесен нов удар, когато централният защитник Бевис Мугабе падна контузен 21 минути след първото си начало от три месеца. Той беше заменен от Сондер Солхолм.

Селтик доминираше с топката през първото полувреме, но рядко изоставаше. Ударът на Jota не беше далеч от далечна дистанция и видя изстрел от Liam Kelly, преди вратарят да се събере, а O’Donnell направи отличен плъзгащ се удар, за да откаже Reo Hatate, след като Lil Abadeh го изигра.

Гол на Жота не бе допуснат
снимка:

Голът на Слатъри се забеляза, когато Грег Тейлър по невнимание го прехвърли в половината на Мадъруел. Халфът видя Харт извън линията си и опита удивително, но той просто беше аут.

Ван Вийн вдигна нещо, което изглеждаше като мъртъв крак от предизвикателство от Камерън Картър Викърс в началото и беше заменен от Конър Шийлдс на полувремето. Тогава домакините Стюарт Макентри загубиха от контузия и бяха заменени от Джош Морис.

О’Донъл вкара гол на Харт, преди Йота да види отменен гол от засада, след като Фурухаши прехвърли топката отгоре.

Треньорът на Мъдъруел Стивън Хамил направи всичките пет промени до часа, като извика нападателите Луис Молт и Рос Тиърни, намалявайки голяма част от играта, но не оползотворявайки максимално няколко стандартни точки.

Дайсен Маеда удвои преднината на Селтик минути, след като влезе от пейката
снимка:

Резервата Йоргос Джакомакис от Селтик не успя да реализира от осем ярда, след като Йота се възползва от подхлъзване на О’Донъл, за да центрира и домакините продължиха да натискат за изравняване.

Мулт се приближи, когато се отправи с глава след пас на Мат Пени над гредата, а О’Донъл стреля от близката греда.

Може би Морис имаше късмета да избяга от жълт картон от рефера Уили Кълъм за грубо предизвикателство срещу Карл Старвелт.

Селтик удвои преднината си, когато тъчът на Пени отиде право към бившия полузащитник на Мадъруел Дейвид Търнбул. Резервата пусна страхотна топка отгоре и Маеда проби топка под Кели.

Рос Тиърни достави спасителното въже на Мадъруел.
снимка:

Домакинът твърдеше, че е имало нарушение, когато Пени изпълняваше хвърлянето, но Кулон не беше извикан на екрана си от асистент-рефера на VAR Дейвид Дикинсън.

Тиърни намали разликата две минути по-късно, когато се натъкна на свободен удар на Слатъри и вкара топката в мрежата от 12 ярда, но Селтик спечели.

Постекоглу: „Беше доста трудно“

Моля, използвайте браузър Chrome за достъпен видеоплейър

Треньорът на Селтик, Анж Постекоглу, разсъждава върху победата с 2-1 над Мадъруел, който поддържа лидерството в шотландската Висша лига със седем точки.

Анж Постекоглу призна, че отборът далеч не е най-добрият във Феър Парк:

“Беше нещо като грайнд. Благодарение на Motherwell, те работиха толкова усилено, за да нарушат нашата игра и никога не успяхме да постигнем ритъма.

„Това не беше най-доброто ни представяне досега, но свършихме работата.

„Намерихме начин да спечелим играта и е забавно, не контролирахме играта достатъчно.“

Хумел: Трябваше ли да бъде спрян голът на Маеда?

Шефът на Мъдъруел Стивън Хамил задава въпроса дали голът за победата на Селтик във Феър Парк е трябвало да се удържи и каква е ролята на VAR

Треньорът на Motherwell Стивън Хамил не беше доволен от някои решения, тъй като проблемите му с контузии се увеличиха:

“Опитахме се да направим бързо хвърляне и играчът на Селтик го спря, преди да излезе на терена. Мисля, че това е рестартиране, отново хвърляне.

„Те бележат голове от това и това е огромно предимство, така че това беше нещо, което бихме искали да разгледаме.

„Вложихме много през този период, беше наистина труден период и искаме същите играчи да се върнат, а ние имахме трима или четирима контузени.

„Беше разочароващ период.

„Изглежда сериозно за Бевис (Мугабе), той е далеч от коленете си.“

Какво следва?

келтски Домакин Окръг Ръс В последния им мач преди световното първенство в събота.

Мадъруел далеч от Сейнт Джонстън в същия ден. И двата мача започват в 15 часа.