Меси бележи, когато Аржентина победи Австралия, за да премине към следващия кръг – The Irish Times

Рио Фърдинанд каза, че мачът на Меси срещу Австралия е най-доброто индивидуално представяне на Световно първенство. Ето и статистиката:

Крайно време: Аржентина 2 Австралия 1

Аржентина достига до четвъртфиналите, за да играе срещу Холандия! Е, това беше забавно. Бавното начало на мача наистина си пролича през второто полувреме. Меси показа най-доброто от себе си в своята 1000-на поява, отбелязвайки и доминирайки в мача. Аржентина трябваше да го довърши и да го постави извън съмнение и Австралия почти изравни в края, но Мартинес спаси блестящо. По-добрият отбор премина, но Австралия може да бъде много горда със себе си и да излезе с високо вдигнати глави.

Ето го отново този момент накрая:

Ето го отново голът на Меси:

Очаквайте предстоящия доклад от ранния мач на Кен.

97 минути: Съвпадение! Най-накрая ура за Австралия, центриране в наказателното поле, Мартинез стреля с глава извън Хахиш. Коул с шанс пред вратата…и Мартинес го задушава със страхотно воле от 10 ярда. Чудесно спасяване!

95 минути: Още удари от Аржентина, Мартинес отново пропуска, добро спасяване за Райън и Меси е нокаутиран и извън игра.

93 минути: Седем минути допълнително време. Мартинес отново пропуска, когато Меси го пуска. Ще съжаляват ли за тези възможности? Меси получава топката и се опитва да го направи сам. Само най-широката част на призмата. Страхотно представяне от страхотен човек.

88 минути: о Боже. Меси прави Лаутаро Мартинес още едно безразсъдно бягане, но Мартинес се обляга назад и стреля от близко разстояние. Мис ужасна, играта трябва да свърши.

84 минути: Сега импулсът е в Австралия. Толкова много промени от Аржентина? Те губят темпото си, австралийците го помпат дълго и Ромеро грабва лицето му след предизвикателство от Куол.

82 минути: Леле, почти невероятен гол на Бехиш, той бяга с пълна скорост, бие трима или четирима играчи и почти вкарва! От нищото, но супер блок от Лисандро Мартинес. От корнер Австралия дриблира топката. Виж това:

80 минути: Меси намира Талиафико в наказателното поле с хубава плъзгаща се топка, но добра защита от Австралия. Нарича се инфилтрация. Аржентина трябва да обърне внимание сега. Паласиос от Макалистър, Молина от Монтиел.

77 минута: Гол за Австралия! Топката беше изчистена в наказателното поле с масивно отклонение от Енцо Фернандес от удар на Гудуин и от нищото стана 2-1!

73 минути: Идват Алварес и Акуна, след това Лаутаро Мартинес и Талиафико за Аржентина. Дюк, Дегенек и Леки се отправят към Куол, Хрустик и Макларън към Австралия.

68 минути: Гудуин с нов свободен удар пресича марката, докато Мартинез събира топката. По-рано Меси стреля отдалеч.

65 минути: Красивият дрибъл на Меси отнема три от мача. Сега мъркат. След това отново, друг ретро Меси дриблира покрай опонентите си и печели ъглов удар. Аржентинската публика поздравява своя герой.

62 минути: Упоритата работа и напрежението на Алварес, Макалистър и Де Пол бяха перфектни, за да задоволят липсата на Меси на 35-годишна възраст и да позволят на Меси да твори и да се отваря. Те получиха наградата си с този гол. Сега е трудно да се види път назад за Австралия. Свободен удар в опасна зона обаче за Австралия след фаул на Гудуин. Но Гудуин изпълнява свободния удар.

57 минута: Гол за Аржентина! Австралийският вратар Райън, притиснат от Де Пол и Хулиан Алварес, пропусна добре корнера. Играха по гърба и обратно към Райън, който се паникьоса. Сега Австралия е в голяма беда.

54 минути: Обратният пас на Отаменди е небрежен и Дюк почти го вкарва и вратарят Мартинез трябва да излезе от игра. Хвърлянето на топката не води до нищо и ритник на вратата за Аржентина.

51 минути: Папу Гомес влиза, а Лисандро Мартинес влиза, крило на централния защитник. Аржентина изостава на трето място. Меси играе в Де Пол и стига до Меси точно пред наказателното поле, но ударът му попада директно във вратаря.

49 минути: Меси с няколко страхотни паса за началото на полувремето, тичаше наоколо и проверяваше както винаги. Много притежание на Аржентина.

Полувреме: Аржентина 1 Австралия 0

Добро представяне на Австралия през първото полувреме, представянето им ще ги насърчи. Но сега те трябва да наваксат изоставането след още един класически момент от Лионел Меси при неговата поява 1000. Аржентина не беше направила нищо преди това в половинчато представяне, но отне само минута, за да отбележи.

45 минути: — Ако нямаше жонгльор, щеше ли да извадиш заека от шапката? пита Джордж Хамилтън по RTÉ. Трудно е да се знае какво да се прави с Аржентина в турнира досега, дали Холандия ще разкрие непостоянната си игра, ако го направи, или хаотичният им характер ще бъде предимство (като Реал Мадрид в тазгодишната Шампионска лига)? Едно нещо е сигурно, че Меси се бори на последното световно първенство за Аржентина. Какъв играч.

43 минути: Меси се спуска, държейки крака си, след намеса на Сутар. Но изглежда като справедлива защита, може би размерът на Сутар означава огромна експлозия. става.

35 минута: Гол за Аржентина! Отново този човек, Меси магия! Първият му гол е нокаут и от нищото. Неговият пряк свободен удар е пометен и няколко бързи подавания на границата на наказателното поле, Меси го изстрелва в наказателното поле и го прекарва през краката на защитниците в десния ъгъл. 1000 игри и все още се представя на най-високо ниво.

32 минути: Дюк с хубав обрат, но добър подхват от Ромеро. Меси получи топката в средата, но влезе в задънена улица. McGree печели свободен удар от 40 ярда, за да бъде изигран от Mooy след добра игра.

29 минути: Шанс за Австралия от корнер, където Сутар спечели с глава, но бе блокиран. Аржентина беше ужасна досега, просто не се появи. Австралия ги разочарова.

24 минути: Увереността на Австралия нараства. Mooy играе Irvine между линиите, той се плъзга в Leckie и те печелят корнер. Но Отаменди отива твърде далеч.

21 минути: Австралия най-накрая аут с няколко докосвания в наказателното поле на Аржентина, докато Бехиш бяга, но защитникът прави достатъчно, за да го извади от игра.

17 минути: Жълт картон за Джаксън Ървайн, той ще бъде наказан за следващия мач след нарушение срещу Акуна. Аржентина се върти една до друга за няколко минути. Всичко завършва с удар на Гомес от широка дистанция. 80 процента от Аржентина владееха топката, но не се случи много.

14 минути: Меси с обичайната си дриблираща роля получава аплодисменти от публиката, но след това Аржентина отново губи топката от халфовата линия на ниска цена. Алварес се опитва да вземе нещата в свои ръце, карайки, но добра защита от Бехиш.

10 минути: Аржентина не създаде забележителен шанс до момента, тъй като Отаменди пусна дълга топка към Алварес, но тя беше изчистена.

7 минути: Изглеждаше, че това ще бъде атака срещу защита, тъй като Австралия преодоля защитата рано. Меси изравнен от Бакъс, късметлия да избегне картона. Кажете му, че сте готови за предизвикателство.

3 минути: Австралия се състезаваше добре с Аржентина в ранните етапи, като не им позволи да преминат, тъй като Аржентина доминираше във владението. Аржентина поиска игра с ръка в наказателното поле, която изглежда удари ръката на австралийския играч, но не беше наблюдавана от VAR.

Гледайте реакцията, когато Австралия победи Дания, за да премине към следващия кръг в един магически момент за австралийския футбол.

В директните срещи между Аржентина и Австралия Аржентина има пет победи, едно равенство и една загуба. В състезателни мачове, равенство и победа за Аржентина в плейоф за Световното първенство през 1994 г. и победа за Купата на конфедерациите през 2005 г.

За Аржентина измъкването е същността на футбола, както Кен Ърли пише за това как Аржентина се справя с мачовете си.

Трудно е да си представим асистента на Гарет Саутгейт Стив Холанд да трепери до сълзи след гола на Англия в мач от групата, както направи Пабло Аймар на резервната скамейка на Аржентина след гола на Меси.

„Тези аржентинци, с техните сложни тъжни и щастливи скандирания, техните знамена и шалове, пулсиращи в ритъм, тяхната дива какофония между мания и отчаяние – без да забравяме техния гений № 10 – предоставят перфектен пример за това как футболът може да се живее в най-лудия му вид, най-живи, най-интензивни. Кой не би ги погледнал и не би си помислил: „Ще получа това, което имат?“

ICYMI: Холандия Победи САЩ с 3-1 в мача от предишния ден. Те ще играят с победителите от този мач на четвъртфиналите на Световното първенство на 9 декември. Защитникът на Холандия Дензъл Дъмфрис отбеляза първите два гола и вкара решаващ трети, за да осигури победата, осуетявайки късния опит за завръщане на Съединените щати.

Новини за отбора: Аржентина замени нападателя Анхел Ди Мария с Алехандро Гомес, който започна заедно с Лионел Меси и Хулиан Алварес в атака.

Австралия също направи една промяна в отбора, който победи Дания в последния си мач, като въведе Киану Бакъс в халфовата линия в полза на Крейг Гудуин, който вкара първия си гол на турнира срещу Франция.

Аржентина: Емилиано Мартинес, Науел Молина, Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Маркос Акуна, Родриго де Пол, Алексис Макалистър, Енцо Фернандес, Алехандро Гомес, Хулиан Алварес, Лионел Меси (c)

Австралия: Мат Райън (c), Милош Дегенек, Хари Сутар, Кий Роулс, Азиз Бехеш, Арън Мойе, Джаксън Ървайн, Райли МакГари, Киану Бакъс, Матю Леки, Мичъл Дюк

Тъй като всички погледи са насочени към най-великия играч на неговата ера, Лионел Меси, който играе своя мач 1000 в кариерата, се появи новината, че може би най-великият играч на всички времена и трикратен носител на Световната купа Пеле е под палиативни грижи на фона на битка с рак . . Както казва Килиан Мбапе, молете се за Краля на футбола.

Здравейте и добре дошли в предаването на живо на втория мач за деня от осминафиналите на световното първенство, Аржентина се изправя срещу Австралия на стадион Ахмед Бин Али. Малцина биха очаквали този мач на този етап от турнира, но австралийците шокираха всички, като спечелиха последния си мач от групата срещу Дания. Аржентина вече беше шокирана и на този турнир от Саудитска Арабия в първия мач, но се уреди на Световното първенство, като победи Мексико и Полша. Предвидимите аржентинци не биха приели нищо друго освен аржентинска победа.