Маркъс Рашфорд посвещава головете срещу Уелс на приятел, който наскоро почина

Маркъс Рашфорд посвети скобата си при победата на Англия на Световното първенство над Уелс на свой приятел, който наскоро почина.

Рашфорд изпълни превъзходен свободен удар и завърши нечестиво бягане, като довърши двата крака на вратаря Дани Уорд, след като Фил Фодън удвои преднината на Англия в това, което се оказа 3-0 победа срещу британските им съперници в Ал Раян.

25-годишният нападател на Манчестър Юнайтед посочи небето, след като намери мрежата и след това разкри, че отдава почит на покойния си приятел.

Той каза: „За съжаление загубих един от приятелите си преди два дни.

„Той имаше дълга битка с рака, така че се радвам, че успях да го запиша.

„Той винаги е бил мой голям поддръжник. Беше просто невероятен човек и се радвам, че наистина влезе в живота ми. Той е.“

Англия се класира за осминафиналите, където ще се изправи срещу Сенегал, а Рашфорд вярва, че отборът на Гарет Саутгейт е достатъчно силен, за да се справи със сериозно предизвикателство във фазата на елиминациите.

Той добави: „Чувствам, че амбицията в отбора е наистина добра.

„Имаме добра комбинация от качества. Имаме наистина добър отбор и отбор, който определено е способен да предизвика предизвикателството да спечели шампионата.

„Надявам се, че можем да надградим върху този вид представяне, да продължим да се подобряваме и да продължим да отбелязваме голове и да показваме нашите качества.“

Рашфорд беше доволен от начина, по който Англия се върна след нулевото равенство със Съединените щати.

Той каза пред BBC One: „Бяхме много разочаровани като отбор след последния мач срещу САЩ.

„Мислех, че можехме да играем много по-добре и единственият начин да се възстановим от това е да се представим добре в следващия си мач и мисля, че успяхме.

„През първото полувреме се защитавахме брилянтно, без да им даваме никакви шансове.

„И ставаше дума само за убиване на играта и поемане на шансове, когато те дойдат.“

Гавин Куни
Репортажи от Катар

Вземете ексклузивните текстове и анализи на Гавин от Световното първенство по футбол през 2022 г

станете член

При първия свободен удар Рашфорд добави: „Представих си такъв през първото полувреме, но второто полувреме беше много по-добро.

„И оттам нататък остава само да се успокоиш и да се опиташ да приложиш това, което правиш в тренировките.

„Не ходят много често, но се радвам, че влязоха днес.“

Говорейки за Рашфорд, Саутгейт каза пред BBC One: „Страхотно е за него. Той тренира наистина добре, трябва да кажа.

„Той е наистина страхотен, откакто се завърна при нас. Можеше да направи наистина хубав хеттрик, шанс през първото полувреме, един на близката греда през второто. Свободният удар, това е, което той може да направи, това е наистина хубав удар.”