Ливърпул напредва в Carabao Cup благодарение на повече изпълнение на дузпи от Kawemhen Kelleher

Ирландски вратар Кевин Кийлър Той организира още една вечер на турнири с изпълнение на дузпи в Carabao Cup, за да помогне на защитаващия шампиона Ливърпул да премине към четвъртия кръг. Ливърпул завърши наравно 0-0 срещу Лига 1 Дарби Каунти на Анфийлд, тласкайки мача до дузпи след 90 минути.

Келехър спаси три от петте дузпи на Дарби, след като първоначално бе победен от пенсионирания ирландски национал Дейвид Макголдрик. Тогава Кийлър спаси дузпа на свой сънародник Конър Хурихан После от Крейг Форсайт, преди Луи Сибли да го удари. Междувременно наказателният удар на Стефан Байчетич бе спасен от Ливърпул, а след това Алекс Окслейд-Чембърлейн отбеляза. След това Роберто Фирмино трескаво го притисна над напречната греда, докато Дарвин Нунес го изби от воле в ъгъла и премести вратаря на дербито Джо Уайлдсмит.

В петия рунд на дузпите Кийлър се хвърли отляво и уцели брилянтно наказателния удар на Луис Дъбин, което позволи на Харви Елиът да отбележи и изпрати Ливърпул в следващия кръг.

Това затвърждава впечатляващия рекорд на Кийлър при изпълнение на дузпи: той вкара победния наказателен удар във финала на Carabao Cup миналия сезон и е първият вратар в историята на клуба, който печели четири дузпи.

Пристигането му в този момент вероятно не е изненада, тъй като Ливърпул, който направи 11 промени след победата над Тотнъм в неделя, не е печелил мач за Купата на Лигата в редовното време на Анфийлд след победата си с 2-0 над Лийдс през ноември 2016 г.

Джейсън Найт Междувременно беше въведен като късен заместник, докато беше въведен ирландският Under-21. Ера пари в брой Играе се цялата игра.

От друга страна, Манчестър Сити спечели мача в тежка категория от третия кръг на Carabao Cup, побеждавайки Челси с 2-0 благодарение на головете през второто полувреме, Рияд Марез и Хесус Алварес.

Междувременно и двете страни на Северен Лондон се оттеглиха до изненадващи поражения.

Тотнъм беше шокиран с 2: 0 като гост на Нотингам Форест, въпреки факта, че Форест завърши мача с десет играчи след червения картон на Орел Мангала в 75-ата минута.Головете паднаха в седем минути след второто полувреме: първо Джеси Лингард направи Ренан Лоди, преди сам да отбележи втория гол.

Това е разочарование за Спърс, което влошава нещата от силата на стартовия им състав, като Хари Кейн, Иван Перишич, Пиер-Емил Хогберг и Ерик Дайър стартираха, докато Ричарлисън и Деян Кулушевски бяха въведени като резерви.

Мат Дохърти Той получи рядък старт за Спърс, заменен от Джед Спенс след 65 минути.

Силно промененият Арсенал падна до загуба с 3-1 у дома от Брайтън, въпреки че поведе през първото полувреме чрез Еди Нкетия. Дани Уелбек изравни с дузпа след седем минути, докато Каору Митума и Тарик Лампти спечелиха мача за Брайтън с головете си през второто полувреме. Микел Артета изпрати кавалерията да се опита да спаси мача – Габриел Мартинели, Зинченко и Габриел Жезус бяха изведени от пейката – но без резултат. Ирландски непълнолетни чужденци Евън Фъргюсън И на Андрю Моран Те бяха неизползвани заместници на Брайтън.

Уулвърхемптън Уондърърс разсея мрака, когато победи Лийдс Юнайтед с 1-0 благодарение на гол в 85-ата минута на Бубакар Траоре. Беше голяма вечер за ирландските полузащитници Джо Ходж и Конър Ронан Те направиха първия си старт в клуба. Hodge изигра целия мач, докато Ronan загуби 66-ата минута от Daniel Bowdens. Нейтън Колинс Изиграха цялата игра на вълци.

Половината от осемте мача тази вечер бяха решени с дузпи.

какво са те
наистина харесвам?

Редки прозрения за най-големите спортни имена от писателите, които познават най-добре. Слушам зад линиите Звукова нотация.

Станете член

Нюкасъл Юнайтед победи Кристъл Палас с 3-2 след изпълнение на дузпи след равенство 0-0 на Сейнт Джеймс Парк, мач, в който бившият полузащитник на Дрогеда участва. Килиан Филипс Беше безполезен заместител на двореца. Ник Поуп увеличи акредитива си на Световната купа с три спасявания на дузпи.

А празният Саутхемптън се нуждаеше от изпълнение на дузпи, за да победи Шефилд Уензди след равенство 1-1 за 90 минути. Гавин Базоно В състава на Саутхемптън не беше ветеранът вратар Алекс Маккарти Алекс Маккарти спаси дузпата на Доминик Урва, за да спести срама на светците при победа с 6-5 дузпи над съперник от Лига 1.

Накрая Анджело Огбона пропусна решаващата дузпа, тъй като младият Блекбърн изгони Уест Хем от Карабао Къп с 10-9 след дузпи. След 19 успешни дузпи, усилията на Огбона бяха разбити от долната страна на гредата, за да изпрати Чемпиъншип Роувърс в четвъртия кръг след равенство 2-2 на Лондонския стадион.

Блекбърн продължи напред с ранен гол, отбелязан от Джак Вейл, преди Пабло Форналс да постигне нивото на Уест Хем, а Микаел Антонио да изведе домакините напред. Но резервата Бен Бреретън Диас, голмайсторът на Роувърс, изпрати мача до изпълнение на дузпи, а италианският защитник Огбона беше играчът на падението.

Ирландски капитан под 21 години Конър Ковънтри Уест Хем започна и беше заменен от Саид Бенрахма след 65 минути.