Килмакуд Крукс нахлу на клубния финал в Лейнстър с убедителна победа над Портарлингтън

Kilmacud Crokes достигна втория си клубен финал в Leinster след комфортна победа над шампиона на Laois Portarlington в Croke Park.

Това беше повторение на миналогодишния полуфинал, който шампионите от Дъблин спечелиха само с две точки. Но нямаше сравнение между двата мача.

Този път около Дъблин те бяха предупредени и не обърнаха внимание на най-малката опасност.

Наистина, те успяха да заменят водещия си нападател Шейн Уолш 18 минути до края на мача, докато капитанът Шейн Кънингам се оттегли рано.

Crooks ще се срещне с The Downs на Leinster Decider на 4 декември, отново в Croke Park. Това ще бъде осмото участие на клуба в провинциален финал и отборът се бори за шестата си победа.

Портарлингтън събра защитата си от хвърляне, но на Килмакуд Кроукс бяха нужни само седем минути, за да я разхлаби.

Играчът на звездите на Галуей Уолш се свърза с Андрю Макгоуън от Дъблин, който се състезава безапелационно, преди да разбие удара си в покрива на мрежата.

Вратарят Скот Озбърн може би се е справил по-добре, защото ударът беше от близката му страна. Но той се върна, за да спаси отбора си четири минути по-късно, когато спаси удара на Уолш.

Ранен отстъпен гол постави незабавно аутсайдерите под натиск и те бяха втора цигулка до края на полувремето, тъй като не успяха да отбележат от игра. Играчът Колм Мърфи отбеляза двете точки от пуснати топки.

Умението на Crooks да печели точки и да изпълнява резултати от тях изигра ключова роля, като им помогна да изградят предимство от 1-5 до 0-2 на почивката, но те изглеждаха по-резки и по-равностойни в корта.

Единственият лъч светлина на Портарлингтън дойде в края на първото полувреме, когато крайният защитник на Килмакуд Крукс Ейдън Джоунс получи черен картон за нарушение срещу Риоган Мърфи.

Шампионите от Дъблин имаха един шанс, когато вратарят Конър Ферис прецени погрешно подаването на Ронан Кофи преди почивката и беше хванат в ничия земя, но неговите съотборници го подредиха вместо него.

Портарлингтън не успя да се възползва от численото си предимство през първите десет минути на второто полувреме, тъй като силата на горната част на тялото на Кроукс ги накара да печелят отново и отново да печелят притежание на топката в тесни размени.

По времето, когато Джоунс се присъедини отново към играта, Крукс беше увеличил преднината си до осем точки, докато Уолш вкара нулев гол.

Дори тогава случаят Портарлингтън изглеждаше безнадежден и гледката на играчите на Даунс, напускащи трибуната на Хоган скоро след това, разказа своята история. Те са видели достатъчно.

Ейдън Райън най-накрая отбеляза точка от игра за Портарлингтън в 46-ата минута и добави втора четири минути преди края, но Круукс потвърди предимството си, като отбеляза три точки в края на мача.

Бившият играч на Дъблин Крейг Диас беше избран за играч на мача, докато Портарлингтън завърши с 14 играчи, след като Джейсън Мур получи късен черен картон.

Мениджърът на Кроукс Роби Бренън разкри след мача, че Шейн Уолш е бил под въпрос до вкарването поради вирус. „Той беше в леглото от сряда, така че беше щастлив, защото можеше да играе 40 минути“, каза той.

Голмайстори – Килмакод Крукс: Макгоуън 1-0; D Mullin (1m, 1f)), S Walsh (1f, 1m) 0-3 всеки. S Cunningham (1m), B Purcell 0-2 всеки. C O’Connor B Sheehy 0-1 всеки. Портарлингтън: Райън, С. Мърфи (2f) 0-2 всеки.

Килмакод Крукс: C Ферис Мълън, T Clancy, D O’Brien; А Джоунс, Р О’Карол, А Макгоуън; C. Dias, Chauvin B; С. Хоран, С. Кънингам, С. О’Конър; Х. Кени, Д. Мълин, С. Уолш. подводници: T Fox за Walsh (42), B Purcell за Horan (46), C O’Shea за Cunningham (52), B Sheehy за Eldias (58).

Портарлингтън: S Osborne; C Bennett, D Bennett, Mohan; S Mulpeter, R Piggott, J Moore; P O’Sullivan, S Byrne; А Райън, Р Кофи, Мърфи Р; J Foster, D Murphy, C Murphy. подводници: D Galvin за Coffey (43), D Slevin за Mulpeter (48), D McCann за Foster (51), C Slevin за Galvin (53), J Fulham за Ryan (60 +1).

правило: Дейвид Хики (Карло).