Ирландия се бори срещу Wallabies в брутална игра: PlanetRugby

Ирландия завърши кампанията си от Есенните серии на нациите с още една победа, като победи Австралия с 13-10 в Дъблин в събота.

Мач, от който няма да загубите приятни спомени, и двата отбора бяха пълни с грешки и разочароващо притежание и това се виждаше от таблото.

ИрландияЕдинственият опит дойде в края на второто полувреме чрез резервата Бънди Аки, докато Джак Кроули реализира дузпата и добави дузпа, преди другият резерва, Рос Бърн, да удари тройка на тъчлинията с три оставащи минути, с което спечели надпреварата.

Кроули закъсня, след като Джони Секстън се оттегли поради контузия на прасеца, а мъжът от Мюнстер показа категорично представяне на стадион Авива.

на мен уолабиТова обаче беше третата им поредна загуба в турнето, тъй като опитът им дойде чрез Джордан Патая, като Бърнард Фоли добави преобразуване и дузпа.

Щракнете тук за отбори и голмайстори

Победата на Ирландия ги направи първата страна, победила Нова Зеландия, Южна Африка и Доор за една календарна година след Англия през 2002 г.

Хората на сър Клиф Удуърд спечелиха Световната купа година след постигането на това постижение и това остава крайната цел за отбора на Анди Фарел, който гледа към турнира във Франция през следващата година.

Въз основа на тези доказателства тази мечта изглежда далечна реалност.

Фарел не беше доволен от това, на което стана свидетел по време на победата с 35-17 на Фиджи миналия уикенд и – ако оставим Секстън настрана – приветства шепа играчи, завърнали се след контузия като част от осем ремонта.

Номинираният за Треньор на годината можеше да получи малко насърчение от мъчителна, периодична среща, изпълнена с небрежни фаулове, дузпи и размяна на топки.

Ирландия се защитаваше упорито в лицето на безмилостния натиск през голяма част от началния период, включително на един етап спасяване от 21 етапа, което предизвика вълнуващо представяне на терените в Атина, но предложи малко от атакуваща гледна точка.

Австралия смяташе, че е вкарала опит в четвъртата минута, само за опитите на Ник Уайт да бъдат отменени поради вратът на Дейв Борецки, който се претърколи върху Джош ван дер Влиер.

Кроули, облечен с фланелка с номер 10, бродирана с името на Секстън, хладнокръвно вкара единствените точки от полувремето в десетата минута, докато флай-халфът на противника Фоли се отклони с дузпа в другия край.

Старши треньорът на Wallabies Дейв Рейни задържа само петима играчи, за да започне срамната загуба с 28-27 във Флоренция.

Резервната проститутка Folau Fainga’a беше сред 10-те отпаднали мъже и след като влезе на мястото на повредения Borecki, беше греховно пренебрегнат в 37-ата минута, след като Van der Vlaer изпълни още един висок мач, преди ирландецът Dan Sheehan да бъде спрян. ред преди свирката.

Беше лош – и на моменти жилав – тестов мач, отчаяно търсещ искра.

Ирландецът Джеймисън Гибсън-Парк изглежда поведе седем минути след второто полувреме, но след това резултатът се провали, тъй като роденият в Канбера съотборник Мак Хансен се намеси преди страхотен мач.

Австралия за кратко беше намалена до 13 мъже в този момент поради временното отсъствие на Fainga’a, което доведе до липса на спор.

Опитът на Аки е отменен от Петая

Wallabies преминаха през решаващ период в надпреварата невредими и бяха на ниво 56 благодарение на Фоли, който намери своето поле от втория наказателен удар.

В крайна сметка, по-слабата Ирландия направи огромен спад в резултата след 10 минути, когато резервата Аке се върна с огромна преднина, като загреба в края на безмилостния натиск, което накара губещата публика най-накрая да намери своите гласове.

Кроули добави екстрите, но радостта скоро беше прекъсната, когато резервата Уалабис Петя проби центриране по десния фланг, а Фоли направи трудното преобразуване.

Ирландия изглеждаше така, сякаш ще трябва да се задоволи с рядко равенство, но Бърн впечатляващо удържа нервите им, тъй като най-високо класираният отбор в света спечели девета победа от 11 теста, за да завърши една запомняща се година по неубедителен, но победоносен начин.