Диас и Килмакуд напредват към още един финал в Лейнстър · The42

KILMACUD CROKES 1-12

Портарлингтън 0-4

Репортаж на Пол Кейн от Croke Park

КРЕЙГ ДИАС предостави още един спешен случай за повиквателната на Дъблин със стабилно представяне в средата на терена, когато Килмакуд Кроукс се класира за финала на SFC на клуба AIB Leinster.

Собствениците на окръга се справиха бързо с отбора на Портарлингтън, който им беше причинил толкова много неудобства на същия етап от състезанието и на същото игрище на Кроук Парк, миналия декември.

Crooks трябваше да отвърне на пасив от четири точки на полувремето в този случай, но с победителите от All-Ireland от 2011 Dias на трето място, те водеха почти през цялото време с гол на Andrew McGowan в седмата минута, за да изведе отбора на Stillorgan по пътя към победата. .

Победата повишава явната възможност и на двата клуба на Crookes в Croke Park на 4 декември в регионален решаващ мач по футбол и хвърляне. Бомбардировачите първо трябва да победят Сейнт Молинес от Карлоу на полуфиналите, но ако успеят да го направят, двата отбора ще играят в двоен мач на 4 декември, което може да представлява проблем за един играч на двойки, Брайън Шийхи, който беше късен резерва в този мач. Девет точки победа.

Шейн Уолш, отново на терена, отбелязвайки девет точки за Голуей във финала на Ирландия през юли, допринесе с три точки и се доближи до възможност за гол през първото полувреме, въпреки че беше нокаутиран на етапа на трите четвърти, след като страдаше от вирус. в навечерието на мача.

С Портарлингтън, отбелязал само две точки през първото полувреме и нито една точка от открита игра до 47-ата минута, Крукс успя да изгони голмайстора Макгоуън и играча на мача Диас доста преди мача.

Мениджърът Роби Бренън направи серия от промени в своя състав на Крукс преди вкарването, като започна предаването си на Ейдън Джоунс с бившето дуо между окръгите Шейн Хоран и Чиан О’Конър.

Превключвателите работеха добре, защото докато перфектно изглеждащите професионалисти Crokes не запалваха светлините, те обикновено бяха ефективни и удряха интервала с преднина от 1-5 до 0-2.

Освен трите гола, които вкараха всеки срещу Templeogue Synge Street в Дъблин Чемпиъншип и Naas последното излизане, това е много опитен Crooks в бизнеса си през целия сезон, доминирайки притежанието на топката и печелейки относително повечето от мачовете си. Ниски числа.

Те отдадоха пълното си уважение на Портарлингтън, защото освен миналогодишната среща на окръга, те също бяха наясно с 3-19, които отборът на Мартин Мърфи постави на дъската срещу Палатин в последния си провинциален четвъртфинал, резултат, който последва 1-10 на Порт до победа с 0-10 Първи кръг в Уексфорд Касълтаун.

Крайният защитник Круукс запази Портарлингтън без гол през цялото първо полувреме, като защитникът Колм Мърфи отбеляза два гола в петата и двадесет и четвъртата минута от поставени топки.

Crooks направиха перфектния старт, когато McGowan, част от отбора на Дъблин през миналия сезон, отбеляза в седмата минута, извеждайки ги напред, които нямаше да отстъпят.

След това Уолш добави точка, преди да изиграе точен пас към капитана Шейн Кънингам, който превзе Марк и го превърна. След това Дара Мълън на два пъти и Кънингам отбелязаха отново, за да оставят отбора на Гленалпайн с 1-5 на 0-1 напред. Изглеждаше наистина зловещо за аутсайдерите, които се нуждаеха от инжекция с вдъхновение, и то бързо, когато стигнаха до интервала с шест точки изоставане.

Крукс-Джоунс загуби за 10 минути, след като получи черен картон в края на първото полувреме, поради изтегляне на Риоган Мърфи, така че Портарлингтън се представи с прозорец от възможности, но не успя да се възползва и допусна още две точки по време на този грях- период на писалка.

Адам Райън в крайна сметка отбеляза първата точка от играта на Портарлингтън в началото на последната четвърт, а нападателят добави втора в 56-ата минута.Но това беше Порте, който беше безсилен да спре Крукс да завърши мача с ентусиазъм, О’Конър, Барик Пърсел и двоен играч Brian Sheehy all ​Те победиха късните резултати, за да скрият резултата.

Килмакуд Крукс голмайстор: Андрю Макгоуън 1-0, Шейн Уолш 0-3 (0-1f, 0-1m), Дара Мълън 0-3 (0-1f, 0-1), Шейн Кънингам 0-2 ( 0- 1 м). ), Параик Пърсел 0-2, Сиан О’Конър 0-1, Браян Шийхи 0-1.

Голмайстори на Портарлингтън: Колм Мърфи 0-2 (0-2f), Адам Райън 0-2.