Астън Вила 4-0 Брентфорд: Дани Ингс вкарва два гола и Вила усеща ползите от смяната на ръководството за скуош пчели | футболни новини

Астън Вила изглеждаше различно в първия си мач, след като Стивън Джерард беше уволнен с Дани Ингс два пъти на вратата при победата с 4-0 над Брентфорд на Вила Парк.

След като вкара само един гол в последните си четири мача под ръководството на Джерард, Вила поведе с 3-0 под командването на временния треньор Арън Дейнс в рамките на 15 минути срещу Брентфорд, поставяйки Леон Бейли на пътя им от ъглов удар след едва 60 секунди.

След това той прехвърли защитата на Ингс, за да завърши близо до гредата (7), преди Кристофър Агер да изпусне Тайрън Мингс и нападател на Вила да добави третия си удар от 12 ярда. По-малко от 72 часа след напускането на Джерард, трансформацията на Вила не можеше да бъде по-мигновена.

Дъглас Луис почти вкара четвърти от ъглов удар преди почивката, но Оле Уоткинс добави към ликуващата атмосфера около Вила Парк след това, като стреля в мрежата от третия опит, след като беше отхвърлен от гредата и Дейвид Рая.

Най-доброто усилие на Брентфорд дойде чрез Брайън Мбиомо, който пропусна отворен гол с широк отскок от шест ярда, но бяха победени с четирима във втория си пореден мач като гост, докато Вила облекчи страховете си от изпадане с първата си победа на пет ярда. мачове.

Оценки на играчите

Астън Вила: Мартинес (7), Кеш (7), Мингс (8), Конса (8), Йънг (7), Луис (7), Дендонкер (7), Уоткинс (8), Буендиа (7), Бейли (9), изпълнено (9).

субтитри: Макгин (7), Рамзи (6), Коутиньо (6), Чембърс, Арчър (неизвестен).

Брентфорд: Raya (6), Ager (3), Zanka (5), Pinnock (4), Rorslev (4), Onika (4), Janellet (6), Jensen (5), Henry (5), Mbiomo (4), Тони (5).

субтитри: Канос (5), Да Силва (6), Дамсгаард (5), Виса (5), Баптист (5).

играч на мача: Леон Бейли.

Как Вила се похвали, че победи Брентфорд

Липсата на голове, слабите грешки в защита и слабата игра във всички отношения бяха в основата на последните седмици от управлението на Джерард и той би изглеждал толкова слисан от представянето на Вила след лошата загуба от Фулъм в четвъртък, колкото всеки друг.

От отбелязването на само четири гола на родна земя през целия сезон, достигането на три напред с по-малко от 15 минути до края, давайки на Данкс перфектен старт, когато топката беше отведена на тренировъчното игрище от ъглов удар от Бейли.

Вила взриви опонента си като своите фенове за секунда в рамките на седем минути, когато Бейли намери пас, завършен през близката греда, а бившият английски нападател победи Рая със сигурен завършек.

Дузпа и автогол на Мингс изиграха роля в падането на Джерард от Фулъм и имаше известно изкупление, когато централният защитник получи собствена дузпа малко след очевидно равенство на заплатите в наказателното поле.

Ингс се покатери, за да накара Вила Парк да бърбори, преди часовникът да отбие петнайсетата минута.

снимка:
Леон Бейли вкара гол и асистира за други два гола на Вила Парк.

Оттам нататък мачът беше толкова добър, колкото и победата с повече от час преди края, но напрежението и високото напрежение, необичайни за Fia, продължиха и Луис можеше да добави към колекцията си от директни, но широки ъглови голове.

Томас Франк беше видял достатъчно от лошото представяне на Брентфорд през първото полувреме и пусна Джош ДаСилва и Серж Канос, но не видя малко подобрение след почивката.

Вместо това бившият нападател на пчелите Уоткинс вкара четвъртия гол в мача, посрещайки ниско центриране на Бейли доста преди първото Рая и му отказвайки още един, само за хубав отскок, за да му даде прост завършек при третия път, за който не можеше да става дума. .

Оттам нататък играта наистина приключи, като темпото на мача спадна и само шокиращият фаул на Мбиомо сериозно заплашва да добави още голове към изненадващия резултат.

Дънкс не можеше да мечтае за по-добър старт в живота като стюард на Астън Вила, но това беше поредният кошмар на пътя за Франк, чийто отбор на Брентфорд вече отбеляза 15 гола в шест мача като гост без победа.

FPL статистика: Астън Вила срещу Брентфорд

Цели Инджес (2), Били, Уоткинс
помага Мингс, Били, Луиз
Бонус точки Инджес (3), Били (2), Мингс (1)

Какво следва?

Астън Вила се завърна в мачовете от Висшата лига в събота, когато пътува до Нюкасъл; Мачът започва в 15 часа. Брентфорд също играе на 29 октомври, срещайки Уулвърхемптън във Висшата лига; Мачът започва в 15 часа.