Англия се върна по драматичен начин, за да осигури равенство с All Blacks

Англия загуби вълнуващо жребий в една драматична вечер в Туикенхам, след като Уил Стюарт центрира в последните секунди, за да изведе Нова Зеландия до безизходица 25-25.

Изоставайки 25-6 с девет минути преди края и вторият най-добър във всички дивизии, хората на Еди Джоунс избухнаха до живот с два опита от резервната опора Стюарт и крайния защитник Фреди Стюард.

Оставаше по-малко от минута, когато Стюарт спринтира близо до гредите и с реализирането на Маркъс Смит безнадеждна ситуация беше спасена по най-зрелищния начин, който можете да си представите.

All Blacks сега трябва да живеят с новата мизерия, причинена от Англия, поражението им на полуфинала на Световното първенство през 2019 г. в последната среща между двата съперника, последвано от такава необикновена капитулация.

Привидно водени от разочарование след поражението си с 19-7 в Йокохама в продължение на три години, Нова Зеландия се изправи срещу Джоунс от свирката.

Те водеха със 17-3 на полувремето след центриране на Далтън Папале и Коди Тейлър, но Джак Ван Портвлийт им помогна с поредица от грешки.

Англичаните Оуен Фарел и Маркъс Смит празнуват, след като Уил Стюарт отбеляза късен опит

Източник: Джеймс Кромби / INPHO

Електрическо усилие на Рико Юън след половин час до края създаде нещо, което изглеждаше като непреодолима преднина, но Англия се замисли в мач, опетнен от твърдото съдийство на Матийо Рейнал.

Ван Пуртвлийт почти не беше фаулирал крака си в шестте си мача, но 21-годишният играч подари на Нова Зеландия първия им опит, когато пас от добра линия беше лесно уловен от дебнещ Папалии. Той пробяга половината терен, за да отбележи.

All Blacks започнаха като товарен влак и Англия беше смаяна, когато се втурна за втория си опит в деветата минута, буйната им защита се срина, за да изведе Тейлър.

Кошмарът на Ван Портвлийт продължи, когато той беше преследван, докато изпълняваше дълъг изчистващ удар, но последвалият опит на Юън беше изключен поради преобръщане с врата на полузащитника на Нова Зеландия Оуен Фарел, който печелеше мача номер 100.

Докато превзеха притежанието, Англия атакува бързо с топката, пренасяна напред, а Сам Саймъндс, Мару Итоги и Били Вунипола направиха огромни ожулвания, които принудиха туристите да се бъркат.

Пълна с екшън начална четвърт завърши със серия от изтърквания, дузпи и свободни удари с игра между 22 секунди до края, но когато фойерверките се подновиха, All Blacks запалиха фитила и ограничиха защитата на домакините само до дузпа на Джорди Барет.

Фарел се бореше с контузия на глезена и докато куотърбекът беше на земята, Смит пое ритащите задължения за три точки.

Есенен сериал
Изключителен анализ

Вземете ексклузивен анализ на Мъри Кинсела и епизоди само за членове от The42 Rugby Weekly

станете член

Това беше късен пас от флай-халф на Арлекинс, който създаде половин шанс за Ману Туилаги само за да спре центъра на Сейл и след приливи и отливи на пик-енд-гоу Англия беше наказан на линията за влизане в земята.

Една възможност се умоляваше и те бяха принудени да настояват, докато All Blacks се захванаха за работа, а Symonds се възползва от загубата на топката при контакт, за да направи впечатляващ 22 опит.

Фреди Стюарт бележи от опита въпреки Реди Савеа

Фреди Стюард и новозеландецът Арди Савеа.

Източник: Били Стикланд / INPHO

Beauden Barrett центрира за Caleb Clark, който се обърна и отдели към Ewan на лупинга и външният център имаше газ за състезание.

Бодън Барет вкара пропуснат гол и след това беше съгрешен, че задържа Смит и Англия най-накрая завърши в 72-ата минута чрез Стюарт.

По-малко от две минути по-късно те се върнаха отново, зашеметяваща контраатака, завършена от Стюард, за да разбие защитата на Нова Зеландия, преди нов помитащ ​​ход да бъде завършен от супер-супер Стюарт, а Смит запечата равенството.